Saturday, March 25, 2006

"از همان نخستین روزهای شکل گیری تاریخ اسلام، ایرانیان علاقه خاصی به امامان شعیه داشته اند. از همان اوایل آغاز رونق اسلام، ایرانیان در چهره امامان شیعه، آن راد مردانی را می یافته اند که با پیشینیه دیانت و نجابت ایرانی زرتشتی نه تنها ناسازگار نبود، بلکه ایرانیان را به مدارج بالاتری از خداشناسی، رهنمون می شد."


کشتار ایرانیان بدستور علی ١
کشتار ایرانیان بدستور علی ٢
علی و نقش او در مقدمات جنگ نهاوند
قسمتی از کارنامه ی درخشان زندگی امام علی

6 Comments:

Anonymous آریا said...

خورشید گرامی:

این علی ابن ابی طالب، همون رامبوی اسلام و آرنولد شوارتسنگر ترمیناتور بوده باور کنید. جدا که چه خبیثی بوده. در یه جایی خوندم که گفته بوده: « تا خون به زانوان اسبهای ما نرسد، شمشیر خود را هرگز غلاف نخواهیم کرد؟. » عجب دایناسور خون آشامی بوده!. //

6:55 AM  
Blogger سرباز كوچك said...

آريا جان، برو به اين مسلمون بی سواد و برادر اسهال طلبش امیر فرشاد ابراهیمی بگو:

http://tease.blogspot.com/2006/02/blog-post.html

11:53 PM  
Blogger Ù‚لم said...

خورشید جان ممنون از توضیحاتت، اما من متوجه نشدم که ایا سخنان منوچهر یزدی اینگونه است و یا اینکه این وبلاگ با اهدافی که در سر دارد و ان ایده هائی که قبول دارد با چاپ این گفتگو مشکل دار است که مثلا طرفداری این افراد از رضا شاه او را خراب خواهد کرد.
ممنون اگر ما را روشن کنی.

3:22 AM  
Anonymous آریا said...

خورشید جان.
من حرفهای امیر را خوندم. مسئله اینه که اون، تفاوت رویداد تاریخی را با فلسفه ی تاریخ نمی داند و دیگر اینکه تشخیص نمیده، معیارهای اندیشیدن در باره ی تاریخ را بایستی در آن زمینه هایی جست - و - جو کرد که رسمیّت ندارند و نانوشته؛ولی کاملا گویا و عریان و سرشار از حقیقت، لابلای فرهنگ مردم، پراکنده هستند. ایرادی به این جور آدما نیست؛ زیرا با تفکّر، چیزی را نمی خونند و تلاش برای فهمیدن آنچه که خود هستند نیز نمی کنند. حرفای اون مثل این می مونه که بگویند، آلمانها هیچ تاریخ ارزشمندی نداشته اند، زیرا هیتلر و فلان و بیسار داشته اند. اینجور آدما نمی فهمند که فرهنگ یک ملّت را نبایستی با عارضه های غالب شده بر آن، اینهمانی داد. هنوز استخوانها باید بترکونند اینجور آدمها تا بتونن متون را حتّا روخوانی کنند؛ چه رسد به فهمیدن و دریافتن آنها. ///

5:05 AM  
Blogger سرباز كوچك said...

آريا جان، طبيعتاً تحريف و تخريب تاريخ برای اين جنايتكاران و حاميانشان نه تنها عادي بلكه بايستنی است. بدون به لجن كشيدن تاريخ كشورمان چگونه می توانستند همواره به تخريب فيزيكی ايران ادامه دهند؟ ميتونم از شما خواهش كنم كه در بلاگ خود توضيح بيشتری درباره ی اين تفاوت تاريخي/فلسفی در پاسخ به اين نوع اظهارات بدهيد و نوشته ای پست كنيد؟

9:34 PM  
Anonymous آریا said...

خورشید جان.

به روی چشم. حتما در این باره، مطلبی مختصر و گویا می نویسم و سعی می کنم هر چه زودتر اون را تا آخر هفته، پست کنم.

2:00 AM  

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Links to this post:

Create a Link

<< Home