Wednesday, March 31, 2010

muhammad sahimi mohammad pbs tehranbureau tehran bureau

مِستِر محمد سهيمی (‌اينجا، اينجا و اينجا) در تارنمای تلويزيون ملی آمريكا (PBS)، بخش ويژه تبليغات برای سبزالله ("tehran bureau")، می نويسد، حقه بازی در انتخابات سال پيش به هيچ عنوان نخستين بار نبود كه تندرو ها دست به تقلب و کلاهبرداری زدند. چنين كارهايی از آغاز "انقلاب ١٩٧٩" انجام ميگرفته كه "آف كورس" تكرار رفتار "پادشاهی پيشين" بوده، و از زمانی كه خامنه ای به مقام رهبری رسيده افزايش يافته. مِستِر سهيمی همچنين خاطرنشان ميكنند كه تا كنون دمكرات ترين انتخابات در تاريخ ايران در دوره آخوند خاتمی برگذار شده، انتخاباتی كه بدليل شركت "ناسيوناليست های" مذهبی به رهبری عزت الله سحابی و "جنبش Freedom" به رهبری مِستِر ابراهيم يزدی چنان خامنه ای را عصبانی كرد كه نزديك بود آنرا لغو كند.

Saturday, March 27, 2010

mohammad reza shalgouni

"فراموش نكنيم كه برخلاف رژیم شاه، جمهوری اسلامی دشمنان نيرومند بسياری دارد"

"....دو نکته دیگر نیز [سازمان ما] را از بسیاری از جریان های چپ ایران متمایز می کند: یک، توجه به اهمیت مسأله ملی در ایران، که کشوری چند ملیتی است، و دفاع از حق تعیین سرنوشت ملیت های کشور و در عین حال تأکید بر ضرورت و اهمیت حیاتی اتحاد داوطلبانه و دمکراتیک آنها. دو – مقابله با تقابل مخرب سنت و مدرنیته و تأکید بر اهمیت ارتباط با جریان های چپ مذهبی (حتما زرتشتيان را ميگويد!) که بر روایتی دموکراتیک و طبقاتی از مذهب تکیه دارند و برای پیوندهای طبقاتی کارگران و زحمتکشان می کوشند."

محمد رضا شالگونی؛ سازمان "راه كارگر" (بدبخت كارگری كه اين جانور نماينده اش باشد!)
گفتگو با نشریه (weekly worker)

+

Iranian festivals islamic eids Persian Nowrooz Eid

"با ظهور اسلام و گرايش ايرانيان به اسلام، نه تنها چالشی ميان اسلام و آيين‌های ملی ايران به ويژه نوروز به وجود نيامد بلكه اسلام با آراسته كردن نوروز به دعا، نماز و ... و با كمك به غنای محتوايی آن، رنگ و بويی تازه به آن داد و پيوندی مستحكم ميان نوروز و اسلام برقرار شد....اما در عصر پهلوی سران طاغوت برای رسيدن به اهداف ضد اسلامی خود تلاش كردند تا ميان اسلام و ايران نوعی تقابل مصنوعی به وجود آورند و هم‌چنين تلاش كردند تا با دميدن بر كوره خرافات و آتش‌پرستی، اسلام را عامل تباهی فرهنگ و تمدن ايران نشان داده و مردم را به سمت برخی از مراسم خرافی در اين ايام سوق دهند. چنان كه سيزده را نحس جلوه می‌‌دادند كه كمتر كسی در سيزدهمين روز نوروز در خانه خود می‌ماند و همه به دشت و صحرا پناه می‌بردند. در اين هنگام هم، علمای بزرگی همچون استاد شهيد مطهری (ره) با گفتار و تاليف كتاب «خدمات متقابل اسلام و ايران» به مقابله با اين گونه تبليغات و شايعات برخاستند."

"خبرگزاری قرآنی ايران"

+

Saturday, March 20, 2010

nowrooz vahid qassemi hangama

نوروز ايرانی و جمشيدی را همواره با اين آهنگ زيبا، و از ديد من بی همانند، به همه دوستان و هم ميهنانم شادباش ميگويم.


Wednesday, March 17, 2010

united nations un Nowruz Nowrooz

در تارنمای فدائيان اسلام ("کلمه") آمده است: "دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی نخستین روز بین المللی نوروز را به تمام ایرانیان و فارسی زبانان جهان تبریک گفت."

متن پيام كوتاه آقای يانكی مون در اين صفحه (يا اينجا) در دسترس ميباشد، و همانگونه كه ميبينيم از ايران حتی يك بار نامی برده نميشود، چه برسد به "فارسی زبانان".

همچنين در تارنمای "پارس ديلی نيوز"، كه از نامش پيداست خيلی ايرانی است، به نقل از ايسنا گزارش شده است: "نوروز ايران به عنوان مناسبتي بين المللي به رسميت شناخته شد... مجمع عمومي سازمان ملل با تصويب قطعنامه اي با عنوان روز بين المللي نوروز، براي نخستين بار در تاريخ اين سازمان، نوروز ايراني را به عنوان يك مناسبت بين المللي به رسميت شناخت."

متن كامل اين قطعنامه در اين صفحه (PDF) در دسترس ميباشد، و همانگونه كه ميبينيم در خود قطعنامه نيز حتی يك بار از ايران نامی برده نميشود. البته "پارس ديلی نيوز" نه به قطعنامه بلكه به خبر كوتاهی كه سازمان ملل پس از تصويب قطعنامه منتشر كرده پيوند داده است، ولی در همان گزارش هم فقط به اين نكته اشاره ميشود كه "نوروز ريشه ای (Persian) دارد".

نكته پيش پا افتاده ديگر. بنا به گزارش ايسنا، نخست "اسحاق آل حبيب" سفير و معاون نمايندگي جمهوري اسلامي قطعنامه را معرفي كرده، سپس سفير "جمهوری آذربايجان" در حمايت از اين قطعنامه به سخنراني پرداخته! در صورتی كه بنا به گزارش سازمان ملل، متن پیشنهاد را نماینده "آذربایجان" (و اينجا) مطرح كرده و شعر خوانی "نماينده ايران" پس از تصويب قطعنامه صورت گرفته است. اين هم از "پس از چند سال تلاش پی‌گیر ایرانیان"...

+

Saturday, March 13, 2010

Nayereh Tohidi Freedom House Women's Rights in the Middle East and North Africa 2010 - Iran

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان رسوای ملل گزارش ويژهء بنياد دمكراتيك، ضد توتاليتر، حقوق بشری و جنايتكار "فريدوم هاوس" در باره حقوق زنان در ايران را كه مادام نيره توحيدی فراهم كرده در تارنمای "UNHCR" بازتاب داده است. شايد نخواسته از تبليغات حقوق بشری تارنمای "اهل القرآن" عقب بماند، و يا شايد ای‌ميل های آنچنانهء هم ميهنان همراه با پيام "يونايتد نيشن، جان مادرت پی مور آتنشن!" سرانجام نتيجه بخش بوده.

با توجه به آگاهی انكار ناپذير مادام توحيدی از....
--‌وجود "نيروهای دمكراتيك و سكولار" در يوم الله ٥٧،
--‌"فرار" پادشاه ايران از ميهنش،
--اينكه پادشاهان پهلوی نه تنها كوچكترين نقشی در دست آوردهای زنان ايران نداشتند، كه زنان را "پليس مخفی شاه" سركوب هم ميكرد،
--ايجاد تغييرات مثبت در دورهء پرزيدنت رفسنجانی و تغييرات و دست آوردهای "مهم" و "ستايش انگيز" در دوره پرزيدنت خاتمی عزيز،
--‌از ميان رفتن دست آوردهای كذا در دوره پرزيدنت احمدی نژاد،
--صد البته نقش مثبت گلوباليزم،
--‌وجود قومی بنام "پارس" كه از "قوم" های آذربايجانی ("Azar" را هم به "Azer" دگرگون كرده)، كردی، لر و بلوچ جداست،

....و ديگر آگاهی های بسته بندی شده ايشان، برای من دست كم جالب است كه در جدولی كه برای مقايسه ميزان رعايت حقوق بشر ميان سالهای ٢٠٠٤ و ٢٠٠٩ ميلادی كشيده شده، نه اين جانور پليد و نه طويله "فريدوم هاوس" هيچ آماری برای سال ٢٠٠٤ در دست ندارند: "نات ‌اويل ابل"!!

radio farda radiofarda googoosh

"گوگوش سبز می خواند"

راديو فردا (وزارت خارجه آمريكا)

"دوستداران گوگوش می توانند جديدترين آهنگ های او را که در قالب آلبومی با نام «حجم سبز» منتشر خواهد شد از طريق راديو فردا بشنوند. گوگوش در گفت و گويی اختصاصی با راديو فردا که به زودی متن کامل آن را در همين جا خواهيد خواند بيشتر درباره فعاليت های جديدش حرف زده و به آلبوم اخيرش پرداخته است... راديو فردا از اسپانسرهای کنسرت خانم گوگوش است که در تاريخ ۲۳ مارس در دبی برگزار می شود."

--------
"نسل گذشته ... چاقوکشان و لات ها را قهرمان کرد و عقب ماندگی و جهالت را به عنوان سنت تجليل کرد و به جای آنکه ترا با موسيقی انسانی تر و پيشرفته تر و نوين آشنا کند از آغاسی و سوسن تجليل کرد..." ("استقلال طبقه متوسط از فرهنگ فرودستان"؛ جانور كثيف، مِستِر محمد برقعی)

+

Tuesday, March 09, 2010

yahoo events women's history month marjane satrapi

ديروز، "ايت آف مارچ" فرنگی، نشان "ياهو" در صفحه اصلی اين تارنما اينبار بمناسب آنچه كه برايش بعنوان "روز جهانی زن" تبليغ ميشود به شكل بالا دگرگون شد. با كليك روی نشان، صفحه ای با تيتر "زنان تاريخ ساز" با بخش نخست آن، ويژهء "هنر ها"، باز شده، و در كنار عكسی از نخستين چهار "شخصيت تاريخ ساز" (از جمله مادمازل مرجان ابراهيمی ، معروف به "مرجان ساتراپی") اين توضيح داده شده بود كه، "زنان از آغاز زمان آثار هنری شگف انگيزی ساخته، ولی در قرن بيست و يكم به اوج شكوفايی رسيده اند. ‌از آثار فمنيستی-سياسی فلان تا آثار ..."

اميدوارم هم ميهنان كمی به تبليغات گسترده و پايان ناپذير اربابان "فمنيست" برای اين جانور توجه كرده و دلايلش را خود كند و كاو كنند.

time magazine - The Shah of Iran - propaganda

"هر ديكتاتوری را كه ميخواهيد در نظر بگيريد، تقريبا هر ديكتاتوری را __ باتيستای كوبا، فرديناند ماركوس فيليپين، پاپادوك و بچه دوكِ هائيتی، شاه ايران، ژان بدل بوكاسا ی جمهوری آفریقای مرکزی‌ ‌__ و همه در يك مورد با هم مشترکند: گفته ميشود كه آنها آنچه را كه غارت كرده بودند در حساب های مخفی و شماره گذاری شدهء بانكهای سوئيس پنهان ميكردند."

نشريه آمريكائی و ضد ديكتاتوری "تايم"
٥ مارس ٢٠١٠ ميلادی